Jau iš senovės yra žinoma, kad reguliariai bėgiojant didinama ištvermė, gerinama širdies ir kraujagyslių sistemos veikla, paspartėja medžiagų apykaita bei yra stiprinama organizmo imuninė sistema.

Pirmieji sveikatinimosi žingsniai

Pirmi keli kartai turėtų būti aktyvūs pasivaikščiojimai esant 45-55% pulso dažniu dažnesniu nei ramybėje. Tokią treniruotės trukmę galima išlaikyti nuo 30-ies minučių iki 60-ies priklausomai nuo kiekvieno fizinio parengties. Jei yra galimybė pasirinkite bėgioti ten kur nėra automobilių išmetamųjų dujų. Stenkitės pasirinkti miško parkelių gruntą ir stenkitės vengti asfalto tam, kad sumažintume nereikalingą apkrovą sąnariams.
Prieš bėgimą naudingą padaryti mankštą tam, kad sušildyti raumenis bei prajudinti sąnarius, jog išvengtumėte traumų tikimybės bėgimo metu. Po bėgiojimo būtina padaryti tempimo pratimus kojoms, kad atpalaiduotumėte įsitempusius kojų raumenis, o tuomet atsistatymas bus geresnis ir labiau išvengsite raumenų skausmo sekančia dieną. Atlikus tempimo pratimus tapsite lankstesni, o raumenynas padės priimti didesnį krūvį kito bėgimo metu.

Pradedant bėgioti būtina atkreipti dėmesį į avalynę. Batai – yra svarbiausias bėgiko atributas. Batai turi būti skirti bėgimui. Apranga- turi būti patogi, lengva, nevaržyti judesių ir leisti kūnui kvėpuoti. Vėsesniu oru geriau rengtis plonesniais bet keliais drabužių sluoksniais, nes oro tarpai tarp sluoksnių saugos nuo šalčio geriau, negu vienas storesnis rūbas, o ir svoris dažniausiai bus mažesnis kelių plonų rūbelių. Taisyklingas kvėpavimas: Bėgant vėsesniu oru rekomenduojama įprastai įkvėpti per nosį. Stenkitės išlaikyti gilų kvėpavimą. Jei kvėpuojate per dažnai ir stinga oro – sulėtinkite tempą. Pradžioje ypatingai nereiktų savęs kankinti ties tuo, tik svarbu, kad pakankamai iškvėptumėte, nes kitaip plaučiuose susikaupęs anglies dioksidas sukels duriantį skausmą šone, kurio taip nemėgsta naujokai.

Savikontrolė:

Optimalus bėgimo tempas turi būti toks, kad galėtumėte su bėgimo partneriu ramiai ‘’susikalbėti’’. Svarbus įrodymas, kad viską atliekate gerai – jūsų savijauta. Gera, žvali nuotaika, puikus darbingumas rodo treniruočių naudą. Ir atvirkščiai – blogas miegas, mieguistumas dieną, dirglumas – per didelio krūvio rezultatas, jį reikia kuo greičiau sumažinti. Sekite pulsą. Atsiminkite koks normalus jūsų pulsas rytais ir vakarais. Praėjus 10 min. po treniruočių pabaigos, pulsas negali būti didesnis kaip 100 tvinksnių per minutę.